Caminito.Cz

Jsme škola argentinského tanga.

Žijeme tangem a přinášíme ho i vám… už od roku 2000. Sídlíme a pořádáme lekce v Praze na Vinohradech, ale naši učitelé a studenti tančí v celé Evropě, ve světě i v Argentině. Pořádáme semináře, workshopy, milongy a podporujeme čilý ruch pražské tango komunity.

Argentinské tango

Párový tanec, který vznikl v Argentině a odtud se rozšířil do celého světa. Uplatňuje se v něm improvizace, komunikace a snaha vystihnout hudbu. Tango má velkou komunitu nadšenců všude po světě a samozřejmě i u nás. Není bez zajímavosti, že mnozí z českých tangueros začínali v Caminitu.

Kdo jsme

„V podstatě jsme parta pár nadšenců, co to fakt celkem umí – jakoby jo. Učíme různě dlouho (některý už to i zabalili), docela nás to stálo úsilí, než jsme se to trochu naučili, takže doufáme, že vám to nepůjde o moc rychleji, než nám, poněvadž to byste nás malinko nasr….. pardon, překvapili. Ono to totiž není zase taková sranda se to tango trochu naučit.“

Jsem tak trochu šáhlá – chci pořád tancovat a učit a něco vymýšlet a organizovat… Ale jinak jsem fakt boží tanečnice i učitelka.


Tango mi přišlo do života náhodou skrze španělštinu na přelomu tisíciletí a od té doby začalo udávat směr mých dalších kroků, osobních i pracovních. Po několika intenzivních letech vzdělávání, tančení a cest za tangem po Evropě i do Buenos Aires jsem začala tango sama vyučovat a po narození dětí už jsem se ke své původní profesi v business světě (zatím) nevrátila.

Tango je tanec mnoha rovin a zraje jako víno. Chce to čas a možná trochu pokory. Mě osobně tango naučilo jinak uvažovat o hudbě, partnerovi i pohybu. Moderní gymnastika mi dala do života výborný základ, a najednou tu bylo intimní objetí s partnerem, což mi otevřelo cestu k sobě a své ženskosti.

Díky tangu jsem potkala spoustu inspirativních lidí a dostala se ke spolupráci na zajímavých tanečních projektech v divadlech, filmech, koncertech, autorských tvorbách. Cestování se také změnilo, do kufru je třeba přibalit taneční střevíčky.

Jsem veselá, ráda mluvím sprostě a při tanci se vždycky namlasknu na chlapa tak, že si mě chce vzít za ženu.


Můj pohybový background vychází z bojových umění a z jógy. Svoje první tango krůčky jsem si zkusila v Caminitu v roce 2007 na lekci Marka a Radky a okamžitě jsem se zamilovala. V průběhu času jsem měla lekce s mnoha výbornými učiteli a vzdělávám se v tomto směru dodnes. V tangu leaduji i followuji. Moje láska k tangu jde ale ještě hlouběji, protože mojí vášní je i učení a DJování. Tango má obrovskou komunitu rozšířenou po celém světě, ve které si určitě najdete přátele. Co je ale to, co na tangu miluju úplně nejvíc? To, že můžu splynout v objetí se zcela neznámými lidmi, nemusíme ani mluvit stejným jazykem a přesto si můžeme rozumět, inspirovat se, být společně kreativní v přítomném okamžiku v tanci. Žádné dvě tandy nejsou stejné. Přidejte se k nám!

Jsem mladý, perspektivní a motivovaný muž s nezanedbatelnou dávkou talentu.


Tanec je pro mě láska k hudbě, radost z pohybu a magická souhra s druhým člověkem,
nad kterou pořád po letech žasnu. Je to z velké části niterná záležitost spojená s mými osobními prožitky a pocity.
Nějaký čas jsem se věnoval standardnímu tanci, ale tenhle rozměr mi v něm pořád chyběl. Vše se změnilo v roce 2015, kdy jsem přišel do Caminita na svou první lekci argentinského tanga. Tento velmi svobodný, trochu melancholický, ale také elegantní a hluboký tanec jsem si rychle zamiloval, stejně jako jeho bohatou (sub)kulturu. Začal jsem chodit na milongy, poznávat nové přátele… podobný příběh možná uslyšíte vícekrát. Dnes tančím v Praze a mnoha dalších evropských městech a také předávám své zkušenosti dál. Jsem rád, že mohu být součástí skvělého Caminito týmu! A pořád něco nového objevuji, stejně jako na začátku.

Já jsem taky mladá (možná i mladší než Kuba) a perspektivní (možná taky víc než Kuba), a brzo budu nejlepší tanečnice ve střední Evropě a všichni, chlapy i holky, na mě budou stát frontu.


Tangu jsem propadla na svých cestách Latinskou Amerikou v roce 2017 v Santiagu de Chile, kde mi učarovala tančírna pod širým nebem s desítkami tanečních párů tančících ve vřelém objetí. Do té doby jsem tančila společenské tance, salsu a bachatu. Naše první seznámení s tangem proběhlo (kde jinde než) v Caminitu na lekci Radky a Michalise v roce 2017. Až tehdy jsem začala objevovat barevnou paletu emocí, poznávání jedinečnosti v každém novém objetí a škálu možností propojení s tím druhým. Na tangu miluju právě tuhle barevnost, různorodost sdílených prožitků a neopakovatelnost momentu. Doufám, že se na našich lekcích nadchnete do tanga (ať už je to pro vás cokoliv) i vy.

Zato já jsem už jsem docela starej, unavenej, s rozlámaným kolenem, plešatej (ale zato chlupatej), nejlepší už mám stopro za sebou, a vlastně učím, protože nikoho jinýho nesehnali.


S tancováním jsem začal ještě na základce v r. 1987 kvůli dvěma nejhezčím holkám ve třídě. Šli jsme tam tehdy tři kámoši, ale jenom já neutekl. (Byly fakt hezký, ty spolužačky.)

Tango jsem začal učit myslím poslední pátek v lednu r. 2000. (Vlastně jsem nikdy neplánoval živit se tangem, ale tak nějak jsem do toho chtěl nadchnout trochu víc lidí, a proto jsem otevřel lekce tanga pro veřejnost.) Do Argentiny jsem se myslím podíval poprvé v r. 2001 a pak ještě několikrát, koupil jsem tam bandoneon a pár let (asi 10, možná víc) jsem tu v Praze hrál v tangový kapele. Sem tam pouštím hudbu na milongách. Prostě mám tango pořád rád.

Lekce a semináře

Chcete se to taky naučit a stát se oblíbenými v kolektivu? Není problém. Přijďte na naše lekce a my to do vás prostě nabušíme.

Jak začít

Naše začátečnické lekce stále běží, stačí se zaregistrovat a přijít na ně. Úvodní hodina je vždy první týden v měsíci, ale začít můžete kdykoli. Také můžete přijít na naši ukázkovou lekci.

Nemám partnera

To nevadí, buď vám nějakého najdeme, nebo můžete chodit zpočátku sami. Zkuste taky napsat do naší Facebookové skupiny a dříve či později se někdo najde.

Bojím se to zkusit

To chápeme, my jsme se taky báli, když jsme začínali. Ale když zůstanete sedět doma na prdeli……..pardon, židli, tak se nic nestane.

Lekce přes léto 2023

Letní lekce nabízíme všechny středy od 19. července do 6. září. Začátečníci od 18:30 do 20:00 a pokročilí od 20:00 do 21:30. Lektoři se střídají, zaregistrovat se můžete zde:

Pravidelné lekce

Začátečníci

Pondělí 20:00 – 21:30 BASICS I (noví začátečníci)
lektoři: Marek a Veronika

Úterý 18:30 – 20:00 BASICS II  (začátečníci se zkušeností 2-6 měsíců)
lektoři: Harris a Radka

Středa 20 – 21:30 BASICS III (začátečníci se zkušeností více než 6 měsíců)
lektoři: Jorg a Radka

Středa – LÉTO 18:30 – 20 *)
lektoři se střídají

11. září — 13. prosince 2023

*) 19. července – 6. září 2023

Středně pokročilí

2+ více let zkušeností

Úterý 20 – 21:30
lektoři: Jakub a Linda

Středa – LÉTO 20 – 21:30 *)
lektoři se střídají

 

12. září — 13. prosince 2023

*) 19. července – 6. září 2023

Praktika

Neděle 18:30 – 20:30
lektoři: různí
(ne, že by to byla vedená lekce; lektoři tam většinou sami tancují, ale jsou k dispozici pro vaše dotazy)

OPEN CLASS/ Lekce na zkoušku
Léto: 17.7. 19:00 (Střelák),

13.8. 17:30 (Loď Tajemství),

28.8. 19:00 (Střelák),

10.9. 17:30 (Loď Tajemství)

Školní rok: Každou první neděli v měsíci (1.10., 5.11., 3.12.)
18:30. -19:30

16. září — 17. prosince 2023

Ceny *)

Open class ve studiu    |   ZDARMA

1 lekce   |   350,-
prostě jedna lekce pro jednu osobu

5 lekcí   |   1600,-
balíček 5 lekcí pro jednu osobu v průběhu 2 měsíců
(vhodné i pro nahrazování zameškaných lekcí)

10 lekcí   |   3000,-
balíček 10 lekcí pro jednu osobu v průběhu 3 měsíců
(vhodné i pro nahrazování zameškaných lekcí)

1/4 roční permanentka   |   5000,-
libovolný počet lekcí různé úrovně pro jednu osobu v průběhu 3 měsíců

praktika   |   150,-
2h procvičování, cena opět na osobu
(lektor k dispozici pro případné dotazy)

*) ceny platné od září 2023

Speciální semináře

ŽIROVNICE SUMMER CAMP 2024

25. – 28. července 2024

Víc info začátkem roku 2024

Open class

Tango na Lodi Tajemství

13.8. & 10.9. 2023 17:30 – 22:00
Lekce tanga & Milonga (Tančírna) 
17:30 – 18:30 Open Class s lektory Caminito.Cz
18:30 – 22:00 Milonga, DJ Veronika /DJ Harris
FB událost

Open class na Střeláku

17.7. & 28.8.2023 19:00 – 20:30

Link

Studio

Navštivte nás v našem krásném studiu na Vinohradech. Adresa je Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2 – Vinohrady.

Je to hned vedle tramvajové zastávky Šumavská, 5′ chůze od metra Náměstí Míru. V okolí řada kaváren, čajoven, vináren i hospod (kde občas obzvláště vydařené lekce končí).

Novinky

Tohle jsou proslulé oběžníky od Radky.

Přihlašte se k odběru novinek e-mailem!

Když budete chtít, zase se odhlásíte.

Přihláška do kurzů

  • V případě přihlašování párů vyplňuje přihlášku každý zvlášť. Pokud máte partnera/partnerku, jeho/její jméno je zde pouze jako reference.
  • Pokud partnera/partnerku teprve hledáte, můžete zkusit využít naši FB skupinu.
  • Pokud vyplňujete přihlášku i za svého partnera/partnerku a zamýšlíte to jako dárek, uveďte v obou přihláškách pouze svou emailovou adresu; na tu totiž budou odeslány potvrzovací emaily.

Zanechte vzkaz